570 661 615        kontakt@bpinstytut.pl       Facebook       ul. Armii Krajowej 14c/2 Wrocław


Trening funkcjonalny dla tenisistów

Zawodowi tenisiści wiedzą, że trening nie ogranicza się tylko do czasu spędzonego z rakietą na korcie. Aby pójść ich śladem i wspiąć się na wyżyny swoich fizycznych możliwości, każdy sportowiec powinien kompleksowo zadbać o motorykę oraz ogólną sprawność swojego organizmu. Niestety, pasjonaci tenisa, którzy nie mają za sobą całego sztabu szkoleniowego, często zapominają o odpowiednim przygotowaniu fizycznym, przez co narażają się na kontuzje i nie wykorzystują całego swojego potencjału na korcie.


Idealną formą aktywności, zapewniającą wszechstronny rozwój, są zajęcia treningu funkcjonalnego dedykowane dla tenisistów. Jest to nowoczesna forma ćwiczeń opierająca się na imitowaniu ruchów wykonywanych na korcie, która angażuje całe ciało ćwiczącego.


Trener, dobierając aktywności, skupia się na poprawie cech motorycznych, które są niezbędne każdemu tenisiście - bezpośrednio przekładają się na osiągi sportowe i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Będziesz mógł szybciej dobiec do piłki i mocniej w nią uderzyć. Poprawa zwinności i zwrotności sprawi, że przeciwnik nie zaskoczy Cię niespodziewaną zmianą kierunku ataku, a wzrost koordynacji i kontroli ruchowej znacząco wpłynie na efektywność Twoich zagrań.


Trening funkcjonalny jest dla Ciebie, jeśli:

  •    ● tenis to Twoja pasja i pragniesz w pełni cieszyć się meczami, które dopiero przed Tobą,

  •    ● marzysz, by rozwinąć swoje umiejętności i poprawić wyniki sportowe na korcie,

  •    ● cenisz swoje zdrowie i chcesz uchronić się przed kontuzją, która wykluczy Cię z gry.


Treningi przeprowadzane są w małych grupach, a nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwa specjalista - trenerka, będąca jednocześnie aktywną olimpijką.   rakieta