570 661 615        kontakt@bpinstytut.pl       Facebook       ul. Armii Krajowej 14c/2 Wrocław


Trening w małych grupach

Jest przeznaczona dla osób, które postanowiły zrobić coś dla siebie pod kątem zdrowotnym. Nie jest tylko przeznaczona, dla osób, które odczuwają ból. Oferta ta jest dedykowana również dla osób, które chcą poprawić swój wygląd, wzmocnić się bądź poprawić swoje samopoczucie!Zajęcia zdrowy kręgosłup zostały podzielone na dwa panele:Panel 1

- jest przeznaczony dla osób, które wykonują pracę siedzącą, godzinami przybierając wymuszoną pozycję. Długotrwałe przebywanie w takim ułożeniu skutkuje garbieniem się. Plecy przestają być proste, robią się zaokrąglone, a głowa i barki wysuwają się do przodu. Ćwiczenia z tego panelu są tak dobrane i skoncentrowane na tym, aby odzyskać prawidłową sylwetkę. W głównej mierze trening skupia się na wzmocnieniu Twoich pleców, otwarciu klatki piersiowej oraz odzyskaniu wyprostowanej postury.Panel 2

- jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z większymi, bądź mniejszymi dolegliwościami bólowymi odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Głównym zadaniem tych ćwiczeń jest wzmocnienie głębokich partii mięśni brzucha (m. poprzeczny brzucha) oraz krótkich mięśni przykręgosłupowych (m. in. m. wielodzielny). Panel ten wykorzystuje nowoczesne formy treningu oparte na aktywacji mięśni stabilizujących. Trening ma charakter leczniczy i zapobiegawczy m. in. dla osób z przepukliną w kręgosłupie.Zajęcia z użyciem taśm wykorzystywane są do treningu funkcjonalnego w podwieszeniu, dzięki czemu trening staje się znakomitą alternatywą dla ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych. Jego największą zaletą jest angażowanie wszystkich partii ciała, co przekłada się na wzmocnienie mięśni głębokich, a także poprawę wydolności ogólnej organizmu.
Trening ten jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy postanowili popracować nad swoim wyglądem, sprawnością i samopoczuciem.Zajęcia przygotowane z myślą o starszych, którzy chcą utrzymać swoją młodość i sprawność, ale boją się, że mogą sobie zaszkodzić.
Przed zajęciami odbywa się konsultacja fizjoterapeutyczna, która pozwoli ocenić przeciwwskazania do ćwiczeń oraz ustalić wspólne cele.
Trening jest dobierany indywidualnie do Twoich potrzeb oraz ograniczeń, które mogą Ci towarzyszyć. Każda jednostka treningowa jest zaplanowana oraz prowadzona przez specjalistę, który dopilnuje, aby wszystkie ćwiczenia były wykonywane poprawnie.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GRUPACH 3-4 OSOBOWYCH
DOBIERANE ORAZ NADZOROWANE PRZEZ SPECJALISTĘ